Äntligen hittade jag en mindre variant av en sån här! Ja en sak man hänger i taket och har massa köksgrejjer hängande ifrån:) har dock ingen plats för den- men klämmer in den ngnstans iaf :)
Hej Lisa och tack!! Vi valde den billigare varianten av vanligt obehandlat trägolv, det är av gran/furu. Sedan har vi målat det med Bäckers vita golvfärg. Men det var otroligt jobbigt att lägga detta golv iom att plankorna är så smala så det tar tid!
dotti, 2015-03-31
Jätte häftig, undrar också var du köpte den
Bomansvag, 2013-01-07
supersnyggt!
anuvastenius, 2012-08-31
Jättefint! Var har du köpt takkronan och var det sådan när du köpte den eller målade du den själv?
josefine12, 2011-10-26
så vackert!
undrar vart du har köpt griffeltavlan? Så fin!
Är på desperat jakt efter en griffeltavla/komma ihåg-tavla. Någon som har något bra tips på vart jag kan hitta de?
aliciacassandra, 2011-02-27
Hej
Vilket vackert hem du har!!! Mamma Mia.Jag älskar de vita golven. Vad är det för träslag och hur har ni målat det?
Hälsn Lisa
vackrastevita, svarade 2011-03-22
Hej Lisa och tack!! Vi valde den billigare varianten av vanligt obehandlat trägolv, det är av gran/furu. Sedan har vi målat det med Bäckers vita golvfärg. Men det var otroligt jobbigt att lägga detta golv iom att plankorna är så smala så det tar tid!
lantliv, 2010-11-09
mm...fint...mys pys
Nilla72, 2010-10-20
love it!
madelaine, 2010-10-20
man ska helt klart köra det man gillar...men bor det faktiskt en man i det här huset?
vackrastevita, svarade 2010-10-20
haha ja det gör det, och vet du vad det bästa är? Han älskar stilen! Han tycker den e hemtrevlig och behaglig ;) Man har ju tur ibland ;)
BeckaB, 2010-10-20
SÅ vackert!! Ögongodis så det heter duga.
vackrastevita, svarade 2010-10-21
tack!!
Daylight, 2010-10-20
Åh vilket underbart hem du har! :)