Skafferi
Mitt skafferi/matkällare som nu är lite iordninggjord. Har tyvärr inga före bilder men då var hyllorna i obehandlat trä och golvet grönmålad betong.
Nu, vita hyllor med hyllspets, trätrall på golvet, draperi på de nedersta hyllorna och lite lådor för att hålla ordning o reda!
Tyvärr ligger ju det här rummet i källaren, hade hellre haft ett walk-in skafferi i anslutning till köket men får hålla tillgodo med det lilla jag har där sålänge!

susannelvmark, 2015-10-24
Jag undrar vad det är som du skruvat fast upptill som flaskorna ligger på? Jättefint är det!
Nippran, 2013-10-28
Hej hej
Jättefint!
Var har du hittat det fina hyllkantsbandet nånstans? :)
Medina, 2012-09-14
wow va fint o mysigt det blev.. ser fräscht o allt i ordning o reda..superfint..
Vaxlyktor, 2010-05-11
Toppen fint :-)
Torparen, 2010-03-27
Vad fint, blev lite sugen på att plocka fram målarpenseln.
LjuvligaCarolina, svarade 2010-04-02
Tackar kul att inspirera andra!
EmmaFrank, 2010-03-27
åhhh så fint du gjort det, blir sugen på att göra i ordning våran som just nu agera förråd i källaren. tack för inspirationen.
http://emmalill.blogspot.com
LjuvligaCarolina, svarade 2010-04-02
Tackar kul att inspirera andra!
minifantasten, 2010-03-27
Hej! Vad fint det blev! Var kommer trälådorna på bild 5 ifrån? De ser nya ut, jag skulle så gärna köpa sånna, men har inte hittat det någonstans...
LjuvligaCarolina, svarade 2010-04-02
Hej! ja trälådorna ser helt nya ut men är faktiskt typ 40år gamla! dom tillhör egentligen en gammal garderob som stod i vårat hus när vi flyttade in. Ska måla dem vita och sätta fina skålhandtag på hade jag tänkt! Men har sett liknande trälådor på ikea tror jag!
Sagasmamma, 2010-03-27
Så fiint! Ordning & reda.
LjuvligaCarolina, svarade 2010-04-02
Tack! jag är riktigt nöjd!
Frallan, 2010-03-27
Önskar jag kunde hålla sån ordning i skåpen här hemma, inspirerande att se andra orka och klara av det! Själv får jag nog fortsätta hålla köksskåpen stängda;)
LjuvligaCarolina, svarade 2010-04-02
Ja där nere är de ordning o reda men då har du inte sett mitt skafferi uppe i köket! haha..Där håller jag de stängt!
carola, 2010-03-27
Va fint du har gjort. Gillar också ordning och reda:)
LjuvligaCarolina, svarade 2010-04-02
Ja de är så skönt när var sak har sin plats! Enkelt att hitta allt!